Téměř přesně po roce od položení základního kamene tak mohou opustit starou, nevyhovující budovu staré školky. Původní plán ale počítal s kolaudací už v srpnu 2014.

„Původní dodavatel stavebních prací zkrachoval a zakázku poslal dál. Tím se to celé opozdilo," krčí rameny starosta Krásna Miroslav Kirejev. Kromě žaloby kvůli projektové dokumentaci mu tak školka přinesla i další nepříjemnosti. Nyní už se ale děti i učitelky mohou začít těšit na stěhování do nových prostor.

„Stará školka v první řadě už potřebám místních nevyhovuje ani svou kapacitou – jediná třída pojme maximálně 28 dětí. V nové školce budou dvě třídy, každá pro 24 dětí. Původní zařízení – přímo u hlavní silnice – navíc nevyhovuje hygienickým a dalším normám, dům je starý a trápí ho spodní voda. Zdi jsou vlhké, stále jsme tam bojovali s plísněmi. Zkrátka, do Pampelišky už se moc těšíme," shrnula ředitelka krásenské školky Zdenka Hanková. Nová školka je atraktivní už zvenčí. Uvnitř pak děti čekají prostorné šatny, moderní sociální zařízení a prostorné třídy. „V přízemí bude třída pro mladší děti, v patře potom pro starší. Krásného zázemí se dočká třeba i kuchařka," směje se ředitelka.

V příznivém počasí se pak děti budou moct vyřádit v takzvané zahradě v přírodním stylu, která ke školce přiléhá. „Moderní hřiště s plastovými kohouty na péru jsem tady vážně nechtěl. Zahrada je převážně z přírodních materiálů a děti tam snad budou moct přijít do kontaktu i s drobným zvířectvem," vysvětlil Miroslav Kirejev. Výstavbu zahrady pomohla zafinancovat dotace, školka nakonec přišla zhruba na 11 milionů korun.