Festival politické písně bude pokračovat. V těchto dnech jeho organizátoři takzvaně oddychují a nabírají síly. Přes mnohá úskalí, která jim letošní ročník přinesl, tvrdí, že pořádání festivalu má smysl.

„Mediální ohlas zazněl v celé republice a určitě bude i příští ročník,“ potvrdil jeden z aktérů Tomáš Kábrt. Pořadatelé mají v hlavě různé úvahy. Jedna z nich je spojit FPP, Rock Beach a Folkovou dvoranu. Město prý v červnu dotuje tři až čtyři hudební akce a ty by se mohly spojit v jednu velkou. „Vše je zatím na začátku, je to jen nápad, nic oficiálního,“ upřesnil Kábrt.

Dle jeho slov má festival vliv na politickou situaci v České republice. „Sám Jiří Paroubek přiznal, že jeden z elementů neúspěchu jeho strany ve volbách mohl být i titul Papaláše roku,“ dodal Kábrt. Další z organizátorů Miroslav Balatka tvrdí, že na jedné straně byla účast diváků na koncertě malá, ale v internetové anketě naopak obrovská. „Ve stejný termín pořadatel koncertu na koupališti Michal přesunul termín z května přesně do toho našeho. Jednání s nimi byla neúspěšná,“ řekl Balatka. I on souhlasí, že tři hudební akce během dvou víkendů je na Sokolov moc. Jeho zklamání však přebil zájem hlasujících.

„Lidé o akci vědí a to je dobré,“ dodal Balatka. Jeho slova potvrzují dva nadšenci, kteří dorazili na Open Air koncert až z Brna. „Je to tu super,“ označil jeden z nich akci na Bohemii. „Dobrej nápad, kde ta osada Sokolov leží,“ ptal se v internetové diskuzi další z fanoušků. „Díky mediální podpoře ví o našem městě celá republika,“ dodal Balatka.