Tentokrát totiž posezení s poezií a hudbou také pomáhalo. Divadelníci se rozhodli pomoci své kamarádce a kolegyni Haně Džudžové z Krajkové, které počátkem května vyhořel dům.

„Hanka Džudžová je moje dlouholetá kamarádka. Tak blízká kamarádka, že jsme dokonce měli tady v Sokolově společnou dvojsvatbu. Kromě toho spolu celou dobu tady hrajeme divadlo,“ zavzpomínal pořadatel Petr Burian. Ten Večery s vůní kávy připravuje již třetím rokem, za tu dobu se konalo již 15 vystoupení, z toho 7 premiérových. Ten páteční večer byl tedy navíc malou beneficí. „Když jsem se dozvěděl, co se Hance stalo, řekl jsem si, že tohle je to nejmenší, co pro ni můžeme udělat,“ uvedl.

Do klubu M v Hornickém domě dorazily téměř čtyři desítky diváků, kterým recitoval Petr Burian spolu s Andreou Plachou a Milanem Martincem. Zahráli a zazpívali pak Lucie Šreinová s Vítězslavem Adamcem, Iveta Strýčková a Jan Štěpánek a sbor JenTak. „Čistý výtěžek je 3724 korun, padesát tisíc přidává firma Dachdecker formou dodávky střešního materiálu,“ upřesnil Burian.

Kasičku s nápisem Pár přátel stačí mít… převzala dcera Hany Džudžové Andrea a všechny pozdravil i její bratr František Faust. „Vyřiď všem, že jsou úžasní, moc si jich vážím a moc je miluji,“ tlumočil vzkaz paní Džudžové.