Dokončení inženýrských sítí pro výstavbu rodinných domků v Bukovanech je pro tamní zastupitelstvo prioritou pro tento rok. Vybudování inženýrských sítí by mělo být dokončeno a zkolaudováno v září a v místech budou parcely pro čtrnáct rodinných domů.


„Až budou parcely zasíťované, chtěli bychom je začít prodávat. Už nyní máme tři vážné zájemce pro koupi parcely. Za jeden metr čtverečný budeme požadovat 550 korun,“ uvedl starosta Bukovan Miroslav Stropek. Podle něj měla být cena za metr čtverečný ještě nižší. „Lesy České republiky na nás měly totiž nejdříve pozemek bezplatně převést. Po nějaké době jsme ho od nich ale odkoupily. Proto se cena za metr čtverečný z původních plánovaných 400 až 450 korun zvedla,“ řekl starosta obce Bukovany.


“Na pozemku, který jsme od Lesů České republiky odkoupili, jsme moc stromů nepokácely,“ tvrdí Stropek. Podle něj zůstaly po vichřicích, které se nad územím Sokolovska prohnaly v loňském i letošním roce, na pozemku většinou jen polomy.
Pozemky pro rodinnou výstavbu a obytné domy chce také radnice v Kynšperku nad Ohří. Nabízí je v místech současné zahrádkářské kolonie Třešňovka 2. Podle starosty města Reného Bolvariho je tato lokalita určena pro stavbu domů v územním plánu a další pozemky město už nabídnout nemůže. Radnice už připravuje vypovězení nájemních smluv zahrádkářům.