Jedno z nejbezpečnějších míst v Chodově. I tak by se dalo mluvit o městském parku u evangelického kostela, který nechala radnice za téměř 6,4 milionu upravit a doplnit pěti kamerami. Ty mají za úkol hlídat nejen bezpečí lidí, ale i nově vybudovaných doplňků. Město se totiž obává, že bez dozoru by na park brzy zaútočili vandalové. Ti by se mu ale nyní měli raději obloukem vyhnout.

„Díky kamerám, které jsou nezbytnou součástí projektu, bude park dostatečně bezpečné místo. Systém je napojený na pult centrální ochrany městské policie. Co se v parku děje, vidí strážník na speciálním monitoru, který hlídá nejen tuto oblast, ale i sportoviště,“ uvedl starosta Chodova Josef Hora. „Já mám z obnovy parku velkou radost a myslím si, že se jedná o zdařilou akci. Jistě to budou správné zelené plíce uprostřed města, kam senioři a maminky s dětmi rádi zajdou posedět,“ přeje si Hora.

Ne každý má ale stejný názor. Vedení radnice už zaznamenalo několik kritických ohlasů. „Nezlobte se na mě, ale myslím si, že ty peníze by bylo lepší investovat třeba do škol a školek v Chodově. Jsou i přednější věci než park,“ poukazoval na chodovském webu jeden z pisatelů. „Naprosto souhlasím s tím, že zmiňovaná stavba je naprosto zbytečná a jenom odvádí pozornost ať už občanů nebo pracovníků města od daleko důležitějších a potřebnějších věcí, které by městu prospěly,“ přidal se další z diskutujících s přezdívkou Sommer. „Nemyslím si, že stavba, za kterou město zaplatí jen osm procent z celkové ceny, je zbytečná. I školky a školy město renovuje,“ oponoval návštěvník diskusního fóra podepsaný jako Želva.

A jak výtky vnímají radní? „Pokaždé se najdou nějací nespokojenci, co říkají, že se mohlo udělat něco jiného. Slyšel jsem třeba názor, abychom opravili vlakové nádraží, které ani není v našem vlastnictví. Určitě jsme také nic nešili horkou jehlou. Už na podzim roku 2004 zastupitelstvo schválilo projekt Chodov – město 21. století, jehož součástí byla právě obnova parku,“ reagoval místostarosta Stanislav Pochman.

Město v parku pokácelo staré, nemocné stromy a nahradilo je novými dřevinami. Celý prostor obehnal ze dvou stran ozdobný plot z kamene a kovu. Uvnitř vede síť kamenných cestiček a novinkou je i kovářský prvek – člověk se sklání nad otevřenou knihou. „Park na mě nyní dýchá atmosférou starého Chodova,“ podotkl starosta.