Na nedostatek parkovacích míst upozorňují obyvatelé sídliště Michal v Sokolově několik let. Nyní jim v těsné blízkosti roste před očima nová parkovací plocha se 450 parkovacími místy. Zavázal se je vybudovat investor, který zde staví nový obchodní komplex.
„To je dost, nemůžeme se dočkat. Můj syn nemá kde zaparkovat. Netušili jsme, že bude možné na parkovišti obchodního domu parkovat i přes noc. Musím to říct doma, syn bude mít radost,“ řekla Herta Radimerská ze Sokolova, která bydlí v těsné blízkosti. Jak dále dodala, zvláště večer není výjimkou, že řidiči parkují i na dětském hřišti mezi panelovými domy. Druhá možnost prý je zaparkovat někde hodně daleko a poté veškeré věci z auta dřít v rukou domů. „Kolikrát se to pěkně pronese,“ dodala Radimerská.

Zprávu o možnosti parkování na prostranství u Tesca uvítali s nadšením i další obyvatelé přilehlého sídliště. „Parkování u domu je tady téměř nemožné. Přes den se mi to ještě občas podaří, ale večer nemáte šanci. Když budeme moci nechávat auta na novém parkovišti, tak to bude paráda,“ raduje se jedna z motoristek, Michaela Kupcová ze Sokolova. Na sídlišti vyrostly v souvislosti se zvýšeným provozem dva kruhové objezdy. Jeden z nich je na křižovatce ulic K. H. Borovského a Marie Majerové a druhý na křižovatce nedaleko obchodního domu Kaufland.

Lidé bydlící na Michalu trápí i křižovatka u Kauflandu. „Měl by se tam vybudovat semafor. Nedá se tam prakticky odbočit ani se vrátit zpět na hlavní silnici. Provoz je tam velmi hustý,“ uvedl další Sokolovák. Místostarosta Sokolova upozornil na to, že silnice nepatří městu, nýbrž Ředitelství silnic a dálnic.
„Upozorňovali jsme na to, že křižovatka je špatně řešená, ale projektant si své dílo obhájil. Město do toho nemělo co mluvit,“ sdělil Jaromír Dvořák. Doplnil, že doprava by se na Michalu po výstavbě obchodního domu měla zmírnit. Své uplatnění v novém obchodním centru najde až stovka zaměstnanců. To je dobrá zpráva, na trhu práce v Sokolově se míra nezaměstnanosti pohybuje za poslední měsíce kolem třinácti procent. Firma začala s bouráním bývalých objektů v areálu koncem roku 2008. S otevřením obchodního centra se počítá o letošních Vánocích.