Na úkor zeleně lidé ale parkoviště nechtějí, a tak městu nezbývá než stavět parkovací domy. První z nich chtělo město začít stavět už letos. Vše je ale jinak.

„Stavba parkovacích domů je prozatím zmrazena,“ potvrdila starostka Sokolova Renata Oulehlová. Když už se městu po měsících hledání podařilo sehnat firmu, která má s podobnými stavbami zkušenosti a městu zpracovala projekt, přišla totiž koronavirová krize a město akci pozastavilo.

Prioritou měly být první dva parkovací domy na sídlišti Michal v kopci směrem nad základní školu. V každém z nich by bylo zhruba 60 parkovacích míst.

Třetí má stát na témže sídlišti u Penny marketu a měl by se začít stavět příští rok. Počítá se, že by v něm mohlo parkovat až 150 automobilů.

O ceně za parkování ve zmíněných domech ještě není rozhodnuto. Město, jak uvedli jeho představitelé,nechce na domech vydělávat. Chce jen, aby si vydělaly na svůj provoz a opravy. Konečnou částku schválí zastupitelé a bude podle vedení města v rozmezí od 300 do 1000 korun.