Zajímavá situace nastala po zahájení rekonstrukce sokolovské ulice K.H.Máchy. Kromě nové kanalizace, povrchu vozovky i zeleně zde má vyrůst 23 nových parkovacích míst. Situace s parkováním je v Sokolově léta zoufalá, a tak si radnice řekla – dobrá zpráva pro řidiče. Jenže majitelé nemovitostí, bydlící v této ulici, napsali radním, že místa nechtějí. Vadí jim, že by jim před domem na ulici stála cizí auta.

„V projektu je třiadvacet parkovacích míst. Ulice je nedaleko centra a doufáme, že se tím uleví tlaku na parkování, zejména na náměstí Budovatelů. Doufáme, že to nakonec uznají i lidé z ulice K.H.Máchy. Jejich názorem či žádostmi jsme se zabývali a rozhodli se ponechat vše podle projektu," uvedl starosta Sokolova Jan Picka. Radní totiž kroutili hlavou nad argumentem pisatelů: Před barákem mi parkuje auto… „Odkud jste? Novinář? Já se k tomu nechci vyjadřovat," odpověděl jeden z majitelů domů po zjištění, že by jeho názor zazněl veřejně.

V ulici sídlí část Městského úřadu Sokolov, probační služba i cizinecká policie. Začalo se stavět i parkoviště právě za policií. Na to se však muselo vyhlásit nové výběrové řízení. Přes den by sloužilo policistům, přes noc pak lidem.

„Konečně se bude v této ulici dát zaparkovat. To mělo město udělat už dávno, konečně se rozhoupalo. Argument místních mi přijde jako špatný vtip," říká jeden z policistů, který si nepřál být jmenován. Zaměstnán je právě u cizinecké policie v této lokalitě. Kompletní rekonstrukce ulice K.H.Máchy je sdruženou investicí města a Sokolovské vodárenské společnosti," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Sokolov měl na akci připraveno přes 16 milionů korun. Nakonec se mu podařilo vysoutěžit cenu o 6 milionů nižší. Sdružení obou subjektů je výhodné zejména kvůli tomu, aby obě části zakázky, tedy kanalizaci a povrch silnice, nedělaly dvě firmy.
V případě problémů by totiž mohlo docházet k dohadům a ke zpoždění prací. Podíl města při této investici bude menšinový. Ulice dostane i nové veřejné osvětlení, přibude zeleň a trochu se změní parkování.

V ulici došlo i na kácení stromů. Město vychází z posudku dendrologů, který říká, že stromy jsou ve špatném stavu. Ještě víc je podle posudku mohly poškodit výkopové práce.

Proto přišlo z důvodu bezpečnosti doporučení vysázet nové stromy a vytvořit tak zcela novou alej podél celé ulice najednou.
„Dojde tak k obnově stromů v celé ulici a nemusí poté docházet k následným zásahům," píše se v posudku.