Revitalizace a regenerace panelového sídliště je těsně před dokončením. „Ve 2. polovině listopadu by měla být završena čtvrtá, závěrečná etapa, a tím pádem bychom završili celou revitalizaci našeho sídliště," potvrdila starostka Nového Sedla Věra Baumanová. Jedná se o akci, která představovala náklady stavby ve výši 9 810 000 korun.

„Podařilo se nám ji ale vysoutěžit za krásnou cenu, kdy celkové náklady stavby jsou 5 915 942 korun," uvedla starostka. Z toho město získalo čtyřmilionovou dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj a zbytek uhradilo z vlastního rozpočtu.

A čeho se obyvatelé sídliště dočkali? Nových asfaltových povrchů na silnicích i vyasfaltované in-line dráhy, chodníků i veřejného osvětlení. Zejména ale nových parkovacích míst, kterých na sídlištích nikdy není dost. To potvrzuje i Bohumila Bůžková, která na novosedelském sídlišti žije: „Za parkovací místa jsem moc ráda. I když, jak to tak bývá, čím víc jich udělají, tím víc jich pořád chybí. Aut prostě přibývá."

Každá etapa prací vždy splňovala požadavek na vybudování herních prvků pro děti a zázemí pro jejich maminky, případně oddychových zón pro seniory. „Dalo by se říct, že každý panelák má svoje zázemí pro děti i pro seniory, kde si můžou sednout, popovídat si. Děti mají prolézačky, pyramidy, houpačky," pochvaluje si starostka Baumanová. „Dokud bylo tepleji, děti už stihly vyzkoušet nové herní prvky a proháněly se na in-line dráze. Sportovci už si osahali i workout prvky," zaznamenala i Bohumila Bůžková.

V současné době se dělají ještě poslední terénní úpravy, vysazují se stromy, tak aby vše bylo před zimou hotové.

Autor: Lucie Žippaiová