Byla to náhradní varianta v době rekonstrukce nedalekého nábřeží Petra Bezruče. Po zprovoznění nábřeží se chce město vrátit k původní variantě. Tou bylo parkování pouze ve čtvrtině náměstí, což zejména řidiči neradi slyší. Náměstí je totiž nevyužitá plocha, která ožívá jen při čtvrtečních trzích.

„Co se týče parkování na nám. Budovatelů, rozhodli jsme o tom, že minimálně v té první třetině, kde jsme původně začínali, parkování zůstane natrvalo. Co se týče zachování současného stavu, je to předmětem diskuse a názory se liší. Debaty jsou i na téma podzemní parkování pod nám. Budovatelů. Zda je to vůbec technicky proveditelné, na to odpovědí zkušební sondy,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Rekonstrukcí nábřeží Petra Bezruče byla vytvořena parkovací místa také. Je jich však méně než před opravou. Předtím se totiž parkovalo, kde se dalo. Nyní jsou místa na druhé straně jednosměrky u domů, a ne u řeky. Splňují daná kritéria a je jich méně.

Lidé by dosavadní stav ponechali. „Parkování zdarma zde bylo dobré hlavně kvůli bližší vzdálenosti do obchodů či Hornického domu. Bohužel parkovací hodiny jsou jen v části a to je špatně. Jinak zde budou parkovat ti, co zde bydlí, tak jako to dělají doposud kolem celého náměstí,“ říká jeden z řidičů.

V těsné blízkosti náměstí je také placené parkoviště před obchodním domem Ural. Zde za pětikorunu na hodinu sežene řidič místo prakticky vždy.