Zoufalá situace s parkováním před jedním z nejdelších panelových domů na sídlišti Michal nutí lidi ze Slavíčkovy ulice sepisovat petici, psát městu různé návrhy na zúžení chodníku a nově musejí počítat i s dalšími možnými místy pro invalidy. Ti však mají na vyhrazené parkování nárok. 

V petici lidé v minulosti žádali město, aby mohli parkovat i na místech, kde je to doposud zakázané. Problém je podle policistů v tom, že by to zřejmě ztížilo už tak problematickou dopravu a průjezd v této lokalitě.

„Myslíte, že by bylo reálné v této ulici, kde je vybudováno místo během jízdy pro vyhýbání prostor, dodatečnou značkou parkovat například od 20 do 8 hodin místo značky zákazu zastavení? Určitě by to pomohlo v této tíživé situaci a hodně využité komunikaci, kde není šance už po 19. hodině zaparkovat, a tato plocha je nevyužitá," píše jeden z řidičů starostovi města.

Další chce zúžení či posunutí chodníku blíže k panelovému domu tak, aby se rozšířila místa pro parkování vozidel. Proti tomu se však ohrazují někteří z obyvatel této ulice.
„Neustále se řeší parkování ve Slavíčkově ulici. Dokonce se uvažuje kvůli parkování aut zúžit chodník. S tím vůbec nesouhlasím. Doufám, že nedojde k posouvání chodníku a parkování aut přímo skoro pod okny. Já nemám problém zaparkovat u nedalekého supermarketu a domů dojít pěšky. Myslím si, že ti, co nejvíce se ozývají, jsou mladší ročníky," oponuje jedna z obyvatelek.

A co místa pro invalidy? „U nově budovaných parkovišť normy vyžadují určité množství parkovacích míst pro invalidy. Dříve tyto normy neplatily, proto ve stávajících lokalitách přistupuje město k vyhrazování parkovacích míst individuálně, a to podle žádostí jednotlivých občanů se zdravotním postižením," řekl starosta Jan Picka.