„Nedostatek parkovacích míst v okolí koupaliště je v letní sezoně opravdu veliký. Již vloni jsme tolerovali parkování v zeleni nad oficiálním parkovištěm. Bylo to takzvaně na divoko, a letos tento stav chceme zlegalizovat či doplnit dopravním značením," upřesnil starosta Sokolova Jan Picka.

Městské koupaliště v Sokolově se od loňské sezony může pochlubit zcela novou tváří. Rekonstrukce za desítky milionů korun však mířila především do srdce celé plovárny a tím byly nerezové bazény. Ostatní věci, zejména kolem pohodlí návštěvníků, se řešily takzvaně za pochodu. Celý provoz koupaliště byl označen od počátku jako zkušební a nový provozovatel, jímž je Sokolovská bytová, prosil návštěvníky o shovívavost. Postupně investoval do vylepšení plovárny a nejinak tomu bylo i přes letošní zimu. Do areálu putuje dalších 5 milionů korun.

„Letos se mohou návštěvníci těšit na nový vstup nebo u občerstvení a zmrzliny na zcela novou terasu. Dělníci také pracují na nové kanalizaci a opravují plot či chodníky. Na investicích posíláme do plovárny před letošní sezonou 2 miliony korun. Na opravách pak další tři miliony," vypočítal ředitel Sokolovské bytové Karel Rambousek.