Ubude však počet parkovacích míst. Od ledna příštího roku tady zaparkuje 42 vozů ve všedních dnech od 8 do 17 hodin. Všechny vozy budou muset mít parkovací kotouček. Parkování bude zdarma, ale omezené na jednu hodinu.

„Uvědomujeme si, že náměstí má sloužit jiným účelům. Jde ale o provizorní řešení, jak ulevit občanům s parkováním, které je ve všech městech čím dál obtížnější, a v neposlední řadě chceme podpořit obchodníky, kteří v centru sídlí,“ uvedla starostka Renata Oulehlová s tím, že město nevzdává myšlenku podzemního parkování. Sondy, které nechalo město vypracovat, ukázaly, že realizace je možná. Jak nákladná by byla, město zatím neví.

Po dobu rekonstrukce nábřeží Petra Bezruče bylo pro řidiče zavedeno náhradní parkování přímo na nedalekém náměstí Budovatelů.

Řidičům se zalíbilo natolik, že volali po trvalém parkování na této ploše.

Vedení města bylo ve svých názorech na tento problém rozpolcené. Někteří chtějí náměstí, jiní říkají, nechte jeho část řidičům. Rozhodnout museli tedy zastupitelé.

V současné době je na ploše 64 parkovacích míst rozdělených do tří sektorů. V jednom z nich musejí řidiči použít parkovací kotouček. Omezené stání je zde na hodinu a platí od 8 do 17 hodin hodin. Zbylé dva sektory jsou určené k parkování bez omezení. Námitky nemá ani dopravní inspektorát.

Možné je využít i vedlejší parkoviště u obchodního centra. Zde se platí 5 korun na hodinu. Někteří z řidičů poukazují na to, že je problém s parkováním i zde, což lze v předvánočním shonu předpokládat téměř všude.

Při kulturních akcích města bude po dohodě s městským domem kultury zajištěno případné odstranění betonových bloků a jejich navrácení zpět po skončení akce.