S nedostatkem parkovacích míst na sídlišti se potýká obec Krajková. Lidé zde často nemají kde odstavit své automobily, a tak je nechávají, kde je zrovna místo. Ani to však není řešením, protože se stává, že tím zablokují výjezd z garáží. A to se nelíbí jejich majitelům.
„Když se mi někdo postaví před garáž, tak pak musím obcházet dům a dozvonit se na někoho, komu dotyčné auto patří. Je pravda, že je tu opravdu málo místa pro parkování. Pokud s tím obec něco udělá, tak to bude jenom dobře,“ prohlásil obyvatel jednoho z domů na krajkovském sídlišti.

V loňském roce už obec začala problém řešit. „To jsme realizovali poměrně velkou akci – vybudování parkoviště na sídlišti. Tenkrát, když se domy stavěly, tak se totiž s nějakým parkováním moc nepočítalo. Teď ale nastal problém, lidé mají čím dál více aut, která často nechávali stát i na silnici,“ sdělil starosta Krajkové Bohumír Zajíček.

Nové parkoviště tvoří osm odstavných míst plus jedno pro vozíčkáře. Určená jsou přímo pro obyvatele domu. „Dnes už jsou tato místa téměř všechna obsazená. Od června za to chceme vybírat poplatek, a to pět set korun za rok. Za to budou mít lidé vyhrazené místo, takže se jim nestane, že když odjedou do práce, tak tam zaparkuje někdo jiný. Bohužel, jinde jsou kolem toho strašné boje. Na sídlišti jsou sice odstavné plochy, ale ty zdaleka nestačí,“ přiznal starosta.

Aby obec poptávku uspokojila, připravuje studii k vybudování dalších parkovacích míst. „Letos dáme dohromady potřebné podklady. Celé jsme to zadali projekční kanceláři, která hledá způsob, jak počet stávajících stání rozšířit alespoň o dalších třicet míst. Už dnes totiž na sídlišti stává asi šedesát pět aut,“ zmínil Zajíček s tím, že automobil lidé ve vsi nezbytně potřebují k přepravě do zaměstnání. „Zvlášť když dělají na různé směny. Autobusová doprava totiž tak pružná není,“ podotkl.