Parní rychlíková lokomotiva 475.111, vyrobená firmou Škoda Plzeň v roce 1947, brázdila v sobotu trať mezi Sokolovem a Hřebeny. Ocelová krasavice vozila v historických vozech čerty, Mikuláše, anděla a kopu nadšených dětí. Ty mohly na vlastní oči vidět nejen krásnou parní lokomotivu, ale i živé peklo pod zříceninou hradu Hartenberg.
Lokomotivu provozuje plzeňský Iron Monument Club ve spolupráci s Českými drahami a používá ji právě pro vedení historických vlaků.

Na ojedinělou akci nejen Karlovarského kraje, ale i celé naší republiky jezdí každým rokem tisíce návštěvníků. „Na přípravách pracujeme celý rok. Na Mikulášské jízdě se letos podílí na 150 dobrovolníků," řekl Robert Koutný ze Železničního spolku Klub M 131.1, který je jedním z pořadatelů.

Je škoda, že Šlechtična, jak parní lokomotivě přezdívají, nemohla přijet až do nedalekých Kraslic. Znemožnil to údajně stav jednoho z mostů na trase Sokolov – Kraslice.
A co čekalo návštěvníky při vystoupení z vlaku na zastávce v Hřebenech?

„Líbilo se mi peklo hned na nádraží i ostatní čerti. Dostal jsem balíček a ani jsem se moc nebál," tvrdil osmiletý Jakub, který dorazil na akci s tátou. Ten přišel ze zvědavosti za Šlechtičnou. „Loni mi to nevyšlo. Chtěl jsem vidět lokomotivu zblízka a také se s ní svézt. Bylo to fajn," řekl. Mocnosti pekelné předvedli v přestrojení dobrovolníci z řad chodovských ochránců přírody.