Osmiletá Nela z Chodova na Sokolovsku je od včerejšího rána zpět u své matky. Policie po ní pátrala od pondělka, kdy její matka nahlásila, že dceru pohřešuje. Otec dítěte totiž v pondělí nevrátil dívku ze zimních prázdnin, jak slíbil. Včera ráno policie vyslechla dívku i otce. Proti němu nevznesla žádné obvinění. „Otec uvedl, že mu během prázdnin došly peníze. V pondělí a úterý byl v práci, aby je na cestu vydělal,“ řekla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Důležitá byla za účasti sociální pracovnice i výpověď dcery. Ta podle mluvčí uvedla, že se jí prázdniny líbily a ráda by za otcem opět jela. „U tatínka jsem byla spokojená. Už se ale také těším do školy za kamarádkami,“ řekla včera s úsměvem osmiletá Nela.

Matka nalezené dívky Denisa Macáková tvrzení, že otec neměl peníze na cestu, nevěří. „Určitě to byla jen výmluva,“ myslí si Macáková. Současně dodala, dceru už z dohledu nepustí. „Měla jsem velký strach, jestli se jí něco nestalo. V televizi teď ukazují různé případy, tak nikdy nemůžete přesně vědět, k čemu může dojít,“ pokračovala s tím, že pokud otec znovu přijede, Nelu mu půjčí jen na chvíli. „Bude s ní moci zajít třeba do města na procházku. To ale bude všechno,“ zdůraznila matka.

Otec byl s dcerou u své přítelkyně v České Kamenici. Policie rozjela rozsáhlou pátrací akci. Masivně byla informována média. Zvýšil se počet hlídek. Nelu s otcem pak policie našla u přítelkyně v úterý večer.