V minulých třech letech skupina amfiteátr nenavštívila, místo toho vystoupila v Lidovém domě ve Staré Roli. Fanoušci Divokýho Billa už se těší, přírodní amfiteátr má prý správnou atmosféru.
„Na Billa jsme jezdili pravidelně do Lokte a byli jsme i ve Staré Roli, ale přeci jen amfík je tradice. Těšíme se, že o víkendu bude opět zpět. Když mi někdo řekne, co si vybavím pod letní sezónou v amfiteátru, vždycky mi vyskočí právě Divokej Bill,"vzpomíná Dana Lipková ze Sokolova.
Členové skupiny na Karlovarský kraj vzpomínají s velkou pokorou, právě tady si kapelu oblíbili první fanoušci a vždy zde měli srdečné publikum.
Na první začátky vzpomíná i hlavní organizátor akce Vladimír Suchan. „Když mi tenkrát Vašek Bláha zavolal do Toužimi, jestli si tady můžou zahrát, vůbec jsem netušil, o jakou kapelu se jedná. Nevěděl jsem, že do budoucna to bude známá kapela Divokej Bill. Už teď máme velký zájem o lístky, tak doufám, že vyjde počasí podle představ," informoval Suchan. Lehko zapamatovatelné texty, perfektní atmosféra na koncertě a především dobrá nálada, právě takhle odpovídají fanoušci na otázku, v čem je skupina Divokej Bill jedinečná.
Karlovarsko patřilo v minulosti mezi první místa České republiky, kde si lidé skupinu oblíbili. I to je jeden z důvodů, proč se sem členové rádi vrací. Vzpomínky se vážou nejvíce k Lokti, v amfiteátru hrála kapela několikrát.
„Musím říct, že zrovna nedávno jsme vzpomínali, kde jsme začínali. Západ byl první, kde si všimli lidi, že máme kapelu. Byla to vlastně taková první oblast, kde jsme začali slavit úspěchy. Vždycky když máme novou desku, vylítneme nahoru, protože máme novinku a je co lidem hrát, máme je jak překvapit. Pak na chvíli upadneme, tak uděláme novou desku, a takhle je to pořád dokola," řekl za skupinu Václav Bláha. Koncert Divokej Bill a hosté se koná 31. července od 18 hodin.

Klára Čurlinová