V tomto týdnu převzaly pečovatelky speciálně upravený vůz pro převoz potravin a v příštím potom dostanou auto primárně určené pro převoz klientů například k lékaři. Potraviny nově přepravuje VW Caddy se speciální vestavbou pro udržení stálé teploty potravin. Doteď pečovatelská služba provozovala vozidlo podobného typu, které už ale pomalu dosluhuje. „Za 563 tisíc jsme tedy koupili vůz nový,“ uvedl starosta města Patrik Pizinger. „Toto vozidlo bylo víceméně plánované. Původně jsme ho chtěli zakoupit z dotace, nicméně podmínky dotace nám úplně nevyhovovaly,“ poznamenal.

Druhý vůz tak docela v plánu nebyl, zakoupit ho radnice chtěla až v příštím roce. Nakonec ale okolnosti přinutily město jednat hned. „Požádal jsem tedy zastupitelstvo, jestli by neuvolnilo peníze už letos, a auto jsme koupili,“ objasnil starosta. Druhým vozem je Škoda Fabia combi, město vyšla na 295 tisíc korun. Pečovatelé ho využívají pro převoz klientů tak, jak jsou nasmlouvány jednotlivé úkony. Povětšinou to jsou návštěvy lékaře, popřípadě různé specializované návštěvy například na úřadech. Nejde ale o obdobu senior taxi.
„Obě jsou to auta, která jsme koupili na doporučení pečovatelské služby. Pečovatelky měly možnost si je vyzkoušet,“ řekl starosta Pizinger. V případě VW Caddy samy potvrdily, že s tímto typem auta neměly během jeho provozu žádné problémy. A dobré zkušenosti měly i s druhým typem vozu, tudíž volbu naprosto přivítaly. Obě auta jsou vybavena vším, co moderní doba žádá.

Pečovatelská služba Chodov je příspěvkovou organizací města, s níž město počítá i do budoucna. „Rozhodně tím, že jim teď na několik let předáme nová vozidla, to neznamená, že spadne z našeho zájmu. Naopak, s vedoucí pečovatelské služby pravidelně monitorujeme potřeby našich obyvatel,“ doplnil starosta Pizinger.