Organizují ho lékaři a sestry z pediatrického oddělení sokolovské nemocnice, kterou provozuje společnost Penta Hospitals CZ. Své referáty zde přednesla zhruba desítka lékařů a témata byla letos neskutečně pestrá.

„Ve svých příspěvcích se přednášející zabývali různými tématy. Například rozdíly v péči o novorozence včera a dnes. Jak řešit problémy s tím, když dítě neustále kašle, nebo jaké jsou moderní trendy v léčbě diabetes mellitus prvního typu. Velice silný byl pak příspěvek o dětské paliativní péči,“ uvedla tisková mluvčí Nemocnice Sokolov Markéta Singerová.

Mezi přednášejícími se objevili lékaři z celých západních Čech. Ať už to byla Fakultní nemocnice Plzeň či Nemocnice U Sv.Jiří z Rokycan, ale například i z pražského Motola nebo Thomayerovy nemocnice. Jde o největší akci svého druhu v Karlovarském kraji.

„Témata byla letos neskutečně pestrá. Shodli jsme se s kolegy, že spojujícím momentem letošního pediatrického dne byla nejen vysoká odbornost přednášejících, ale především jejich zapálenost pro obor, což bylo na přednáškách znát a posluchači v sále to ocenili,“ uvedla za organizátory zástupkyně primáře pediatrického oddělení sokolovské nemocnice, lékařka Markéta Trejbalová.

„Poděkování za skvěle zorganizovanou akci patří jak našim zdravotníkům, tak našim partnerům a všem účastníkům. Děkujeme také sokolovskému gymnáziu, že nám umožnilo využít jejich prostory,“ doplnila Singerová.