Peněženku se sedmnácti tisíci korunami odcizil přímo ve výkonu služby policista ze Sokolova. Peněženku mu jako nález předala pracovnice novinového stánku u náměstí Budovatelů v domnění, že bude vrácena majiteli. To se ale nestalo a policista peníze utratil. Byl ihned postaven mimo službu.

Vše se odehrálo takto. Peněženku muže našla na zemi před stánkem zákaznice, která ji předala ženě ve stánku. Ta byla přesvědčená, že se muž pro ni vrátí zpět. Náhle se ale objevil policista ve služebním autě a peněženku převzal. Nikdo ale nedokáže zodpovědět otázku, kde se tam hlídka objevila, neboť na linku 158 podle policie nikdo nevolal. Mluví se o tom, že pracovnice stánku je policistova známá, a tak je možné, že mu sama, byť v dobrém, zavolala. „Paní se k nepříjemné záležitosti nechce vyjadřovat,“ řekl majitel trafiky. Jméno si zveřejnit nepřál. Sám byl ale případem zaskočen. „Počínání policisty nechápu,“ doplnil.

Na krádež se přišlo záhy, když se majitel peněženky pídil po tom, kde vlastně skončila. Podle důvěryhodného zdroje šel muž přesvědčivě na policii, kde také měla peněženka být. „Nepořídil ale. Policista prostě peněženku neodevzdal,“ řekl zdroj. Když se ukázalo, že policista peněženku sebral, k trestnému činu se doznal. Jeho kolegové byli případem zaskočeni. „Nevím, co ho k tomu vedlo. Byl to dobrý policista,“ řekl jeho kolega, který si také nepřál uveřejnit jméno. Obdobně mluví o policistovi, který sloužil patnáct let, i bývalí kolegové. „Znám ho moc dobře a nedokážu přijít na to, proč peněženku vzal. Asi potřeboval peníze. Připravil se ale o mnohem víc. Přišel o kariéru a také rentu při odchodném,“ uvedl.

Vyjádření policisty se Deníku získat nepodařilo. Tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová přiznává, že obdobný případ policie na Sokolovsku nepamatuje. „Jedná se o selhání jedince, které nemá obdoby. Policista byl okamžitě zproštěn výkonu služby,“ řekla.
Případ nyní šetří Inspekce ministra vnitra. „Mohu potvrdit, že případem sokolovského policisty se v současné době zabýváme. Žádný závěr ale ještě nemáme,“ informovala tisková mluvčí Inspekce ministra vnitra Martina Lídlová.