Dostatek volných pokojů pro lidi, kteří se rozhodnou strávit letní dovolenou v Krlovarském kraji na Sokolovsku, mají místní penziony. „Nějaké rezervované pokoje na léto máme, plno ale určitě ne,“ potvrdil číšník kraslického penzionu a restaurace Krista Petr Kučera.


Některé penziony připravují pro své zákazníky i pestrý program. „Máme tu připravené tři turnusy táborů s krásným programem pro děti od osmi do čtrnácti let. Jde o první ročník expedice do světa tajemství a záhad,“ uvedla majitelka Penzionu Bublava Javorčaková Ludmila. Podle ní je zatím ale zájem o tábory malý. „Všude píší jak jsou tábory naplněné. K nám se ale do teď přihlásily jen dvě děti,“ tvrdí Javorčaková. V bublavském penzionu mohou rodiny přihlásit své dítě na tábor i v den ubytování. „Není to problém a dalo by se to zorganizovat,“ řekla majitelka penzionu. „Od 29. června do 11. července se u nás bude konat Fond ohrožených dětí a bude pro ně zdarma připravený pestrý program,“ doplnila.


V jiných penzionech ale pro návštěvníky program připravený nemají. Umístění ubytovacích zařízení je totiž pro klienty podle majitelů penzionů dostačující. „Náš penzion je v uprostřed veškerého dění. Návštěvníkům podáváme informace o akcích a ti si pak sami určí, co chtějí vidět. Jestli pojedou například do Varů, Františkových Lázní nebo se projdou Slavkovským lesem, záleží jen na nich,“ řekla Hana Roštová, majitelka penzionu Hana Lokti. „Z větší části máme pokoje na léto obsazené,“ doplnila Roštová.