Zavolat si o půlnoci sanitu s veterinárním technikem, protože je špatně domácímu psímu mazlíčkovi? Přesně takto pomoci zvířatům v nouzi má v plánu provozovatel útulku Pavlínčina fauna David Hrbáček.

„Mojí prioritou je pomoct všem zvířatům, proto svým hlasem podporuji výstavbu nonstop nemocnice pro zvířata, na které bych se chtěl také osobně podílet, a to i včetně pořízení sanitky,“ řekl Hrbáček. Vše je prý ve fázi jednání se soukromými investory a některými veterináři. Konkrétnější zatím Hrbáček být nechce. A jaká by měla být spádová oblast? „Prakticky celý Karlovarský kraj,“ konstatuje provozovatel útulku. Hrbáček tvrdí, že v Praze sanitek jezdí sedm a jsou plně vytížené.

A jaké budou ceny? Vše bude záležet na provedených úkonech a vzdálenosti, do jaké sanita pojede. Je to prý opravdu pro případ, kdy si člověk se svým zvířetem neví rady a zavolá. Svého psa či kočku si mohou lidé i pojistit. Že majitelé zvířat neponechávají nic náhodě, potvrzuje i jedna z pracovnic sokolovské pobočky pojišťovny. „Klienti si u nás psy opravdu pojišťují, ať už proti škodám, které způsobí, nebo při léčení, úrazu či nemoci,“ vysvětlila.

Majitel útulku věří, že zájem bude. „Když zachráníš zvíře, možná jednou zachráníš i člověka,“ dodává Hrbáček. Zároveň zmiňuje případ, kdy nechal majitel svého nemocného psa dopravit vrtulníkem až do Brna. Majitelé zvířat jsou opatrní. „Nonstop kliniku vítám. Auto mám, takže bych psa dopravil, ale třeba pro seniory to může být problém,“ uznává Ladislav Minařík z Kraslic.