Ke zranění došlo v Karlových Varech a stalo se čtyřiaosmdesátiletému muži. "Jinak byla silvestrovská noc, ve srovnání s předchozími lety, poměrně klidná. Emergency karlovarské nemocnice řešila především běžné příjmy pacientů s onemocněními jako jsou srdeční nebo cévní mozkové příhody. Celkově museli v Karlových Varech lékaři ošetřit sedm osob pod vlivem alkoholu. Ani v jenom případě se naštěstí nejednalo o těžkou intoxikaci, ale šlo vždy o drobné úrazy v opilosti, převážně úrazy hlavy nebo v jednom případě o rozříznutou ruku. Obdobná situace pak byla také na chirurgické ambulanci nemocnice v Chebu," řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Záchranáři vyjížděli po půlnoci k více než 30 případům," potvrdil mluvčí krajské záchranky Radek Hes. Téměř polovina případů byly úrazy spojené s opilostí. Tři ženy vezli záchranáři s kontrakcemi do porodnice.

Jako klidné, označili oslavy příchodu nového roku i hasiči. "Z pohledu statistiky se jedná o jeden z nejklidnějších průběhů oslav příchodu nového roku za poslední roky," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal. Během dne hasiči vyjížděli v Chebu do průmyslové zóny na poplach elektronické signalizace, v Karlových Varech pomáhali s transportem pacienta, v Mariánských Lázních bylo potřeba otevřít byt s nemohoucí osobou, v Jáchymově zasahovali u technické závady na plynovém kotli. Ostatních šest událostí byly požáry. V průběhu dne hasiči likvidovali požár sazí v komíně v Karlových Varech, na silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem začalo za jízdy hořet osobní auto. V Karlových Varech pak začala hořet tráva od zábavní pyrotechniky, odpálená zábavní pyrotechnika dále poškodila zaparkované vozidlo ve Staré Roli. V Ostrově pak po půlnoci hořel odpad v kontejneru a ve Staré Roli kartonové krabice na ulici. Všechny požáry jsou bez zranění a bez větších škod. Ani jednou nemuseli hasiči během tohoto silvestra zasahovat u osob zraněných zábavní pyrotechnikou.

Loupežné přepadení ve večerce
Na prodavačku vytáhl nůž a hrozil ji zabitím

Policisté přijali 122 oznámení na lince tísňového volání. Ve srovnání s předchozími silvestrovskými oslavami to bylo o něco méně. "Mezi nejčastější oznámení patřilo rušení nočního klidu či porušování zákazu vycházení kvůli používání pyrotechniky na veřejných místech," řekl mluvčí policistů Jakub Kopřiva.

Během posledního dne v roce 2020 a následné silvestrovské noci policisté tedy prověřovali řadu oznámení. Kromě toho, že vyjížděli k několika drobným dopravním nehodám, tak například na Sokolovsku řešili oznámení muže, kterému měli odcizit v prodejně smíšeného zboží tašku. Po příjezdu policejní hlídka zjistila, že oznamovatel je pod vlivem alkoholu. Policisté na místě provedli šetření a tašku, kterou si nakonec oznamovatel odložil na jiném místě, než myslel, s veškerým obsahem nalezli.

Na Karlovarsku řešili po třetí hodině v noci incident mezi dvěma muži. Ti měli popíjet v jednom z bytů v Nové Roli a po odchodu se měli na ulici fyzicky napadnout. Po příjezdu policejní hlídky měl být jeden z této dvojice, konkrétně devatenáctiletý mladík, i nadále agresivní a policisté museli použít donucovací prostředky a následně ho zajistit. Mladík se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,58 promile. Poté byl policisty převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Protiprávním jednáním dvojice mužů se policisté samozřejmě zabývají.

Příchod nového roku slavily tisíce lidí ve velkých městech Karlovarského kraje, ale i v malých obcích. Sousedé a přátelé se tak sešli například v Hlavně na Sokolovsku, kde si užívali té pravé silvestrovské zábavy a nechyběl ani půlnoční ohňostroj.
PODÍVEJTE SE: Jak jsme slavili příchod nového roku v letech minulých

Na Chebsku oznámil před druhou hodinou v noci muž, že před domem je ve vozidle osoba nejspíše v bezvědomí. Policisté se na místo okamžitě vydali a po příjezdu zjistili, že se v osobním automobilu nachází devětačtyřicetiletý muž, který v něm zřejmě vlivem podnapilosti usnul. Muž byl převezen do chebské nemocnice, kde byl následně hospitalizován.

Policisté také samozřejmě kontrolovali dodržování všech platných vládních nařízení. Ve výše uvedeném časovém rozmezí policisté provedli v celém Karlovarském kraji téměř 2 200 kontrol dodržování mimořádných a krizových opatření. V patnácti případech policisté zjistili porušení mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Dva případy vyřešili příkazem na místě, tedy pokutou a ve dvou případech porušení oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání. Jedenáct případů bylo vyřešeno domluvou. Policisté také zjistili 27 porušení krizových opatření vlády. V tomto případě jich bylo 18 vyřešeno domluvou, šest příkazem na místě, tedy pokutou a tři porušení policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.