Nekonečná čekání na semaforech v Sokolově jsou pryč. Na své místo se vrací i autobusové zastávky. Dělníci totiž tento týden dokončili opravu hned několika mostů ve městě. Ten poslední, který spojuje břehy řeky Ohře, se motoristům otevřel v těchto dnech. Oddechnou si tak nejen řidiči, ale i cestující městskou hromadnou dopravou.

„Dobrá zpráva. Chvíli bude trvat, než si zvyknu a nebudu místo objíždět," říká Pavel Stejskal ze Sokolova. Opravovat se začalo najednou pět mostů, na které dorazila dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Musely se tudíž začít rekonstruovat najednou, což přineslo řadu komplikací chodcům i řidičům.

Většinou starší lidé si stěžovali na dlouhé uzavírky. V místě totiž bydlí a museli při cestě volit jinou trasu. Sokolovská radnice naopak oponuje, že práce skončily mnohem dříve.
„Termín byl stanoven až na březen 2015. Občanům jsme ale slíbili, že uděláme vše pro to, aby práce byly dokončeny již letos," konstatoval místostarosta Sokolova Karel Jakobec. V příštím roce má být opraven i můstek u školy Boženy Němcové.

Celkové náklady na opravy mostů:

Rekonstrukce mostu přes řeku Ohři v ulici Jednoty:
15 900 000,- Kč

Rekonstrukce mostů a lávky přes Lobezský potok:
12 300 000,- Kč