Mezi zájmové organizace pro děti patří v Habartově mimo jiné i Pionýrská skupina desátníka Stanislava Roubala. Zeptali jsme se vedoucího této organizace Fandy Kováče:

Kolik oddílů tu pracuje?

Máme celkem 5 oddílů. Nejmenší oddíl od 4 do 8 let se jmenuje Hvězdičky, dalšími jsou Bobíci, Orion, Brontosauři a Klub 15+. Celkem máme 60 členů.

Na co se oddíly specializují?

Dva oddíly jsou všestranné, jeden máme orientovaný na turistiku a tábornictví, další oddíl se navíc zabývá myslivostí, poslední je klub pro teenagery.

Jakých akcí se zúčastňujete? Pořádáte vlastní akce?

Z vlastních akcí bych chtěl jmenovat pochod Habartovské toulky, který se koná třetí týden v září. Pořádáme také vlastní tábor, vždy zaměřený tematicky. Tábor pořádáme v létě na základně Sluníčko u Rotavy a je o něj velký zájem. Dále pomáháme s čištěním lesa v Habartově, krmíme v zimě zvířata, pořádáme Den dětí v mateřské škole, na jaře máme Kuličkyádu, pomáháme při sčítání káňat. Každoročně se zúčastňujeme okresního kola Pionýrské stezky na základně Bystřina, kde jsme několikrát získali celkové prvenství. Účastníme se Bambiriády, Ledové Prahy, výletů do ZOO a dalších akcí.

A co dospěláci ?

Dětí máme dostatek, hlásí se nám pořád, problém je s vedoucími. Dnes je velký nedostatek lidí, kteří chtějí pracovat zadarmo, navíc v rámci svého volného času. Uvítáme každého ochotného pomoci.

Vladimír Marek