Pionýři pomáhají jak jen mohou, a proto se letos poprvé zapojili také do prodávání žlutých kytiček, které symbolizují měsíček lékařský, v rámci českého dne proti rakovině.

Proto i naše pionýrská skupina Habartov nezahálela a zúčastnila se dne 16. května Kytičkového dne, aby pomohla lidem a dětem nemocným rakovinou. Sešli jsme se již brzo ráno, připravili jsme si kasičky, žlutá trička a hlavně kytičky, rozdělili se do dvou skupinek a vyrazili do „terénu“ prodávat. Tato akce je hodně známá i v našem malém městě a někteří lidé nás dokonce sami vyhledali, aby si kvítek od nás zakoupili.

Od některých lidí jsme se dozvěděli, že někteří jejich příbuzní a známí na tuto hroznou nemoc zemřeli, a tak se snažili přispět co nejvíce. Postupně jsme prošli skoro celé město Habartov a snažili se vybrat co nejvíce peněz na činnost Ligy proti rakovině.

Zašli jsme do obchodů, na městský úřad, do knihovny a hlavně se pohybovali po náměstí. Dopoledne se jedna naše skupinka vydala prodávat také do Chebu. Zde se nám také dařilo oslovit spoustu lidí a prodat mnoho kvítků.

Společně se zakoupenou kytičkou jsme rozdávali leták, zaměřený výhradně prevenci proti rakovině pro celou rodinu. Prodali jsme celkem 360 kytiček a vybrali za ně 8217,50 Kč. Doufáme, že tato částka pomůže alespoň trochu zmírnit něčí nemoc.