Iv Karlovarském kraji se tentokrát konala čtyřdenní Bambiriáda. My pionýři jsme se zapojili už od čtvrtka a to Dnem otevřených dveří v našich klubovnách v Habartově a na Březové. U nás v Habartově se rodiče mohli podívat, jak to vypadá v naší klubovně a prohlédnout si fotky z našich akcí, kroniky a nebo se blíže seznámit s naší činností.

V pátek se pokračovalo v Městské střediskové knihovně Habartov, kde si paní knihovnice připravili pro děti zábavné soutěže a hry na téma „Z pohádky do pohádky“. U dveří nám dali papír, na který jsme za jednotlivé splněné úkoly získávali razítka.
Plnili jsme různé hádanky, pohádkové kvízy, křížovky, skládali skládačky a nebo si zkusili zapamatovat pět předmětů a poté je sepsat na papír. Po získání všech razítek jsme si odnesli sladkou odměnu.

Sobotní den byla Bambiriáda v Karlových Varech v kempu na Rolavě.
Zde se prezentovalo mnoho dětských organizací. Na pódiu vystupovaly dětské taneční soubory a ostatní organizace ukazovaly své zaměření různými hrami a soutěžemi pro ostatní děti. My habartovští a březovští pionýři, jsme tam samozřejmě nemohli chybět. Připravili jsme pro děti velmi zábavná stanoviště.
Mohli si kupříkladu zalyžovat ve dvojicích na zvláštních lyžích, zahrát si maxi pexeso, zatlouct hřebík podivným kladivem, zaskákat si v pytlích, shodit druhého z klády, chytat rybičky, házet kroužky na kolíky, nebo si vyzkoušet střelbu z foukačky.

Velký pionýrský pes dělal radost dětem i dospělým rozdáváním balónků a pionýrských papírových čepic. Část z nás se vydala si projít stánky ostatních. Malovali jsme si na plátno zvláštními barvami, zkusili si drátkování, zahráli nové deskové hry, přetahovali se lanem, podívali se do hasičského auta a zkusili si lezení po zavěšených lanech. Ze začátku nám počasí přálo, ale odpoledne se zatáhlo a začalo pršet. I přesto se za námi přišla podívat spousta lidí.
Do večera se už počasí moc nezlepšilo, ale i přesto jsme se dobře bavili. Po slavnostním zakončení jsme už jen nasedli do autobusu a vrátili se zpět domů.