Loňská nízká návštěva na dvoudenním open air koncertu v sokolovském areálu Bohemia zklamala pořadatele festivalu politické písně natolik, že uvažují o jeho přemístění do Prahy. Tvrdí, že prodělali dost peněz. Nechtějí tak riskovat, že do akce dají spoustu energie, která přijde vniveč.

„Akce přesunutá do Prahy by podle mě byla méně nákladná. Konala by se místo v létě až na podzim,“ řekl pořadatel Miroslav Balatka. Jak dále pokračoval, Praha je podle něj zajímavá varianta a líbí se mu. Akce by se mohla totiž konat na Nové scéně Národního divadla. Rockový klub by prý nepřitáhl tolik pozornosti. Podobné akce se zde konají prakticky každý týden. Název festivalu by zůstal stejný.

Další variantou je jednodenní festival na sokolovské Bohemii. Nejlépe s volným vstupem, aby dorazilo co nejvíce návštěvníků. „Je nedůstojné když vyhlášení ankety o Papaláše roku, která je velmi populární, přihlíží několik málo diváků,“ dodal Balatka.

V současné době dávají pořadatelé dohromady rozpočet. Balatka se také chystá požádat město Sokolov o grant. „Máme na kulturní akce balík peněz bez konkrétní specifikace,“ řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Jak dále upřesnil, pořadatelé podobných akcí přijdou na radnici s podnětem a zažádají o peníze. Kulturní komise poté doporučí či zamítne uvolnit na kulturní akci určitou částku peněz. „Dopředu tedy nelze říci, zda na tu či onu akci peníze dáme,“ dodal Berka. Občané pořadatelům fandí. „Doufám, že se akce bude konat na Bohemii, mně se líbí,“ řekl Milan Hottmar.