Vyrovnané šance mají před druhým kolem nového ročníku celostátní hry Plamen mladí hasiči z Chodova i Horního Slavkova. Během víkendového závodu požární všestrannosti totiž družstva z Chodova i Slavkova nakonec skončila shodně na prvním místě. O tom, kdo postoupí do krajského kola, tak rozhodnou až následné štafety a hlavně požární útok. Před oběma družstvy jsou ještě čtyři disciplíny, a pokud oba vyhrají po dvou, postupuje ten, kdo bude mít rychlejší útok.
„Samozřejmě chceme vyhrát a postoupit,“ slibuje vedoucí slavkovských mladých hasičů Manfréd Bokor. V loňském ročníku hry Plamen sice úvodní závod požární všestrannosti vyhrál Chodov, Horní Slavkov ale pak dotáhl skóre při štafetách a lepším časem v útoku si zajistil postup do krajského kola. Odtud pak stejně jako v roce 2005 postoupil na mistrovství České republiky. To se letos koná ve Zlíně.
Sobotní závod tak vyhrálo ve starších žácích družstvo Chodov A a Horní Slavkov B, druhý byl Horní Slavkov A, třetí Krajková, čtvrtý Habartov a pátý Chodov B. V mladších žácích doběhl nejrychleji Horní Slavkov A, druhá skončila Březová, třetí Krajková, čtvrtý Horní Slavkov B a pátý Habartov.
Druhé kolo Plamenu je připravené na víkend 1. až 3. června. Původně se mělo konat v Krajkové, definitivní místo závodů ale okresní rada mládeže ještě upřesní.
V květnu startuje i v pořadí už třetí ročník Karlovarské ligy mladých hasičů. Předchozí dva ročníky vyhrál Horní Slavkov, loni dokonce bez jediné prohry. Liga začíná tradičně závody v Útvině, následovat budou závody v Chodově a letos nově je oficiální částí ligy i noční závod v Březové.