Plánovaná víceúčelová stezka vedoucí Sokolovem nebude. Přesněji řečeno nebude hned. Město ji z původních plánů vyřadilo a počká si do letošního září. Poté zkusí požádat o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu IROP.

„Stezka za zhruba 16 milionů korun by měla vést z oddechového parku Bohemia, pod ulicí K.H. Borovského, lesíkem, dále podél rozestavěného krytu a Mičurinovy ulice, Marie Majerové, Alšovy, kolem Alexe a končila by v Areálu sportu a zdraví. Zokruhovala by tím stezku městem, která dnes vede podél Lobezského potoka," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Jak upřesnil, v současné době se řeší problém se třemi pozemky, které jsou na trase, ale městu nepatří. Majiteli jsou firma Sokoflok, další je chemičky a třetí Sokolovské uhelné. Smlouvy by tak měly vyřešit vztahy s městem, nejspíše je upraví nájemní smlouvy.

„Městské cyklostezky budiž. Do centra bych malé dítě na kole zřejmě nepustil. Když bude, rád ji využiji," říká jeden z cyklistů Robert Šmíd.
Sokolov měl původně v plánu projekt městské cyklostezky z ROP Severozápad. Nakonec ho však do poslední výzvy nepodá. Podle vedení města hlavně proto, že podmínky jsou dost přísné. Jde především o splnění termínů.