Procházet se sluneční soustavou a poznávat jednotlivé planety. Třeba i nasednout na kolo a projet se kolem Měsíce, Slunce a Země. Zní to jako sci-fi. S trochou fantazie a notnou dávkou představivosti se však tento sen stane skutečností. U Horního Slavkova má totiž vzniknout takzvaná planetární stezka s dvanácti zastávkami, která bude znázorňovat nejen vesmír, ale i upozorňovat na zajímavosti okolní přírody. Vše potřebné se lidé dozvědí z popisných tabulek.

„Populárně – naučnou stezku budeme financovat z rozpočtu města. Zároveň na ni žádáme dotaci od Karlovarského kraje. Náklady budou činit do 70 tisíc korun,“ uvedla starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová. „S realizací projektu se počítá v období dubna a května letošního roku. Děláme to jak pro místní občany, tak pro návštěvníky města a Slavkovského lesa,“ pokračovala starostka.

Kdo o záměru slyšel, neskrýval překvapení a zájem. „Co já vím, tak by stezka měla procházet kolem Třídomí směrem k rozhledně na hoře Krudum. Bylo by hezké, kdyby tam vyrostla i hvězdárna pro veřejnost. Krásně by to na sebe navazovalo a nebojím se říci, že by to byl unikát. Planetární stezka, hvězdárna a rozhledna v jednom,“ přeje si David Hrbáček ze Sokolova. „Myslím si, že právě tohle je na rozvíjení mysli a fantazie ten nejlepší přírodní lék. Lidé jsou dnes zvyklí čučet na televizi nebo do počítače a na přímou realitu zapomínají,“ podotkl Hrbáček. Měřítko stezky má být 1:1 miliardě. Každý metr na cestě bude mít stejnou úměru jako milion kilometrů ve vesmíru.