Problém s živými ploty kolem nového bazénu na městském koupališti nedávno řešilo vedení sokolovské radnice. Radní je chtěli nechat postavit proto, aby lidé chodili do vody jen přes brouzdaliště určené k umytí nohou od trávy. Nyní však vyšlo najevo, že žádná tráva nebude. Nestačí totiž do začátku sezony vyrůst. Hrozilo tak, že lidé budou do bazénu s pitnou vodou chodit s nohama obalenýma hlínou. Sokolov tomu zabrání tím, že nakoupí trávníkové pásy, na něž jsou zvyklí například správci fotbalových trávníků.

„Byli jsme se podívat se starostou na kontrolním dni a maká se naplno. Prvního července se má koupaliště otvírat. Své si v objektu připravuje i nový provozovatel Sokolovská bytová. Jediný problém, který tam momentálně vidíme, je, že nebude vyrostlá tráva," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. A jelikož to je pro plovárnu dosti zásadní problém, řešila rada města, co s ním.

„Na radě jsme řešili, zda nenavýšíme rozpočet a rovnou nekoupíme travnaté přírodní koberce," potvrdil starosta Sokolova Jan Picka. Jediným otazníkem je podle vedení města cena. Odhaduje ji na 300 až 400 tisíc korun, dle velikosti zatravněné plochy. Většina radních byla nakloněna navýšení rozpočtu, protože jinak by lidé nosili do bazénu bláto. Pro znovuotevřenou a zrekonstruovanou plovárnu by to asi nebyla nejlepší reklama. Navíc jako jediná plovárna v regiou napouští bazén pitnou vodou.

Koupaliště ještě čeká řada dalších dodělávek, se kterými nepočítal původní projekt. Nový provozovatel, kterým je Sokolovská bytová, si nově přeje rozšířit WC a umývárny, přidat veřejné osvětlení či nainstalovat do objektu kamery.Dělníci, kteří pracují na srdci celého koupaliště, nerezové velké nádrži, by měli skončit 31. května a předat dokončené dílo. Při stavbě už naskočily také další vícenáklady, zatím zhruba 100 tisíc korun. Někteří z návštěvníků totiž žehrají na celodenní vstupné. „Bylo by pro nás návštěvníky přínosem rozšířit nabídku na zlevněné vstupné. Když přijdu na koupaliště odpoledne ze školy, nechce se mi platit celodenní vstupné," říká studentka Jindřiška Reitrová. „Ceny vstupného budeme řešit s poskytovatelem dotace, jímž je Regionální operační program Severozápad," slíbil Jakobec.