Ve středu začal Krajský soud v Plzni projednávat případ 34letého Pertra Wilfera. Obžaloba jej viní z toho, že 30. března zastřelil několika ranami 26letého muže přímo na ulici v Sokolově. Pro nelegálně drženou smrtící zbraň si po rvačce, která střelbě předcházela, došel do svého pracovního vozu. Za jeho jednání hrozí Wilferovi až osmnáct let za mřížemi. „Proti poškozenému namířil zbraň do oblasti hrudníku a zad. Tím mu způsobil čtyři průstřely a tři zástřely na zádech, hýždi, rameni a stehnu,“ uvedl státní zástupce Martin Rykl.

Mladíka podle svých slov obžalovaný zabít nechtěl. Při své středeční výpovědi u soudu vyprávěl o nepříjemných zážitcích a teroru, který prý vraždě předcházel. „Vůbec nevím, proč si mě vybral a proč se na mě zaměřil. Několikrát mě fyzicky napadl a psal mi výhružné zprávy, že si mě najde. Nejhorší střet byl, když mě vyzval na férový souboj a pak na mě v tělocvičně poslal partu chlapů v kuklách. V ruce měli basebalové pálky a gumové palice a zbili mě jak psa. Bolestí a strachem jsem se tehdy pokálel a probudil jsem se až v nemocnici. Dodnes mám od té doby zdravotní problémy. Na policii jsem to ale nehlásil, měl jsem strach o svou partnerku a dceru,“ řekl ve středu se zoufalým pláčem obžalovaný.

Podle jeho slov se mu po posledním útoku naprosto hroutil rodinný život. Nemohl spát a byl psychicky na dně. Obavy o jeho život ho prý dohnaly ke koupi zbraně. „Pořídil jsem ji v Karlových Varech na burze. Nemám zbrojní průkaz a ke zbraním mám odpor. Je to zlo lidstva. Pak se může stát to ,co se stalo mě,“ vypovídal mezi vzlyky Wilfer.

V osudný den byl obžalovaný, který pracuje jako řidič u technických služeb, zrovna v zaměstnání. Opravovali tam silnici ve Švabinského ulici, když za jeho vozem zastavil poškozený. „Dal mi dvakrát pěstí a vyrazil mi tak dva zuby. Říkal jsem mu, ať mě nechá být, proč neodjel? Proč? Já jsem se mu vyhýbal, ale on mě pořád sledoval. Pak mi přeskočila, šel jsem do auta pro zbraň a ani nevím kolikrát jsme vystřelil. Došlo mi co se stalo, až když jsem stál nad ním a on ležel na zemi. Zavolal jsme mu záchranky a vzdal jsem se policistům,“ popsal den vraždy obviněný.

Kromě tohoto zločinu je navíc obžalován ještě z nedovoleného ozbrojování. Jednání bude pokračovat v polovině listopadu. Jsou naplánované také výslechy svědků.