„Nechali jsme se inspirovat partnerským městem Lokte Illertissen, kde každoročně pořádají tzv. Rocknacht a v různých zařízeních po městě hraje muzika až skoro do rána,“ okomentoval důvody místostarosta Lokte Petr Zahradníček. V Lokti tak kromě dvou již dopředu naplánovaných vystoupení – Vladimíra Merty a Romana Dragouna v kostele sv. Václava a Ivo Šmoldase s Pepou Štrossem na hradě – nabídla radnice loketským hospůdkám a kavárnám příspěvek na živou muziku v ten samý večer od 21 hodin. Do akce se přihlásilo šest zařízení a nabídka je pestrá.

V Hospůdce U Gardnera vystoupí duo Priscila a Elvis, v restauraci U Karla loketská jazzrocková formace CAJK, v knihovně se představí Vítek Adamec, Natáhni kopyta a Aleš Pokorný, v restauraci Atmosféra Míra „Dědek“ Zábranský, v pivovaru Florián Duo Návraty a v Café Masonic Standa Kahuda a Petr Gardner. 

V letošním roce jde o pilotní ročník. „Uvidíme, jak to dopadne, a podle ohlasů po akci si to vyhodnotíme a zkusíme to příští rok třeba ještě rozšířit nebo nastavit jinak,“ doplnil místostarosta Zahradníček. Kromě koncertu v kostele a pořadu na hradě jsou všechna další vystoupení pro diváky zdarma.


Muzikantská noc - pátek 5.5.

18.00 kostel sv. Václava – Vladimír Merta a Roman Dragoun

19.00 hrad Loket – Ivo Šmoldas a Pepa Štross

od 21.00

Hospůdka U Gardnera – duo Priscila a Elvis

restaurace U Karla – CAJK

městská knihovna – Vítek Adamec + Natáhni kopyta + Aleš Pokorný

restaurace Atmosféra – Míra „Dědek" Zábranský

pivovar Florián – Duo Návraty

Café Masonic – Standa Kahuda a Petr Gardner