Do roku 2008 jim poskytovalo pečovatelskou službu. Poté přestalo a o seniory se museli postarat jiní. Tyto služby si senioři platili. Nyní chce Sokolov zřídit novou příspěvkovou organizaci, jejímž základem by byla opět právě pečovatelská služba. Finance na to jsou v rezervě. Rozhodnout však musejí noví zastupitelé.

„Chceme jejím zřízením docílit toho, aby mohli senioři zůstat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí doma. Město Sokolov, možná jako jediné v České republice, nemá organizaci tohoto typu. Na druhou stranu ale máme 330 nízkonákladových bytů pro seniory,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Podle ní je celorepublikový i celosvětový trend, aby bylo co nejvíce služeb tohoto typu. Finance na to město má.
„V rezervě pro podobné účely je 8,37 milionu korun. Náklady na provoz v příštím roce jsou odhadovány na 2,8 milionu plus koupě nového vozidla do 400 tisíc. Tato příspěvková organizace by pod sebou mohla mít i dům seniorů, který postavíme, či senior expres,“ upřesnila Oulehlová.

Loni Sokolov alespoň zaměstnal ve svých dvou objektech dvě ženy, na které se teď mohou nájemníci obrátit. Jsou to takové domovnice s duší psychologa. Drahoslava Milerová a Jarmila Chvistková říkají, že pomohou seniorům zařídit věci na úřadech, na bytovém družstvu, jsou napojeny přímo na odbor sociálních věcí, pomohou jim s volnočasovými aktivitami či s vyhledáním lékaře. Zařídí i i výměnu žárovky. Pro někoho možná banalita, pro pohybově omezené starší lidi problém. Nečiní jim problém poradit či si vyslechnout starosti seniorů, kteří jim volají i ve večerních hodinách. Město chce předejít podobným věcem, jako jsou náznaky domácího násilí, kdy se seniorka nemohla zbavit nechtěných návštěv, nebo špatný zdravotní stav jednoho z klientů, který to neřešil.

Novou příspěvkovou organizaci musejí schválit noví zastupitelé. První rok by financovalo samotné město. Od roku 2020 by se mohlo na financování této služby podílet Ministerstvo práce a sociálních věcí prostřednictvím krajského úřadu a jeho sítě sociálních služeb.