Pořádá ji množství organizátorů v čele s železničním spolkem Klub M131.1. Mikulášská jízda, která je spojená s rejem a dováděním čertů, andělů a Mikulášů, bude po dvouleté odmlce letos opět s plnou parádou, tedy i vlakem taženým parní lokomotivou. Jezdit se bude na trase Sokolov, Hřebeny, Kraslice.

V zastávce Hřebeny začíná zhruba dvoukilometrová stezka lesem v údolí pod zříceninou hradu a zámku Hartenberg. Děti s baterkami, lampiony či jenom tak po cestě čeká návštěva několika pekel.

Most z Kraslic na Bublavu slíbili otevřít v polovině prosince
Most z Kraslic na Bublavu se má otevřít v polovině prosince

Každý z účastníků má v ceně jízdenky i balíček plný sladkostí, které dostane za odvahu na konci cesty z rukou Mikuláše. Spolu se vstupenkou také získávají účastníci další výhody, jako je malé občerstvení či účast na veškeré kulturní produkci. Během celého denního programu je nachystáno mnoho vystoupení, zahrají kapely, zazpívají sbory. Chybět nebudou divadelní představení nebo stánky. Účast přislíbili Divadélko Kahánek, Kujme Pikle Band a Levoruký Eda. Umění šermu předvedou Páni s labutí a parožím a přijede i kejklíř Lukáš. V adventní čas se nezapomíná ani na benefici. Pro zájemce budou mimořádně otevřeny prostory hradu včetně kaple. Komentované prohlídky se ujme kastelán Bedřich Loos a výtěžek ze vstupného půjde na léčbu nemocné dívenky. Prohlídky budou od 13 do 18 hodin, jejich začátek je vždy v celou hodinu.

Oldřich Volf
Krajští hasiči mají nového ředitele. Začínal jako řadový hasič v Sokolově

Akce, které se zúčastňují pravidelně tisíce lidí, startuje v sobotu 3. prosince. Po celý den budou jezdit do Hřeben vlaky, první odjíždí ze Sokolova v 9.36 hodin. Informace a vstupenky nabízejí v infocentru Sokolov, v nádražní pokladně v Kraslicích, na městských úřadech v Oloví a Svatavě anebo v kulturním a informačním centru v Rotavě.