Anna Hromádková vyráží za kočkami každé dopoledne, aby jim poklidila a navařila, popřípadě zařídila ošetření u zvěrolékaře. Dělá to z lásky ke zvířatům, bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Málokdo ví, že doma se stará ještě o těžce nemocného manžela. „Jsme tady dvě Anduly. Spolu se mnou se o kočky stará i Anna Křehlíková. Nové zázemí je krásné. I tady však vidím ještě pár drobných nedostatků, které by se měly během provozu takzvaně vychytat,“ říká. Nemyslí přitom vůbec na sebe, ale na kočky. S pomocí se přidávají i další. „Paní veterinářka Molcarová je ochotná a přijede kdykoli. Nemáme auto a tahat kočky v přepravních boxech by bylo složité. Chtěla bych jí moc poděkovat,“ říká dobrovolnice.

„O kočky je velice dobře postaráno. Daří se také jejich adopce. Chceme proto, aby s útulkem spolupracovala naše městská policie. Vedení města se shodlo na tom, že v případě potřeby vyjde spolku vstříc,“ slibuje starostka Sokolova Renata Oulehlová.

V útulku je zhruba 26 koček, další mají obě dobrovolnice u sebe doma. Kdo by chtěl ženám pomoci finančně nebo třeba krmivem, může volat na mobil 606 457 744. Poslat peníze lze na účet 115-0302440247/0100. Přijít mohou každé dopoledne i osobně do útulku. „Bylo by to dobré, sehnat někoho, kdo pomůže nebo kdo by se se mnou střídal a o kočky se postaral. Takové dva dny volna v týdnu by se hodily, odpočinula bych si,“ směje se čtyřiasedmdesátiletá Anna Hromádková.