V ulici Boženy Němcové dokonce naboural jeden z nich do automobilu. Nezajištěné kontejnery si musel další z řidičů v ulici Hornická odstranit ze silnice, aby mohl projet. Na sídlištích je řada popelnic převrácených. Popadané jsou i některé ze zaparkovaných motorek.

V Karlovarském kraji hasiči od ranních hodin likvidují popadané stromy na silnicích nebo uvolněné plechy na budovách. Mají za sebou už několik desítek výjezdů.

Ze zásahu hasičů. Vítr ve čtvrtek lámal stromy, ničil střechy...
FOTO: Vítr láme stromy, demoluje auta a strhává střechy

Ráno byli hasiči zasahovat i v mateřské škole Kosmonautů v Sokolově. Na střeše jednoho z tamních pavilonů se uvolnil plech na střeše. "Děti jsou v pořádku, zůstaly ve školce," informovala dopoledne starostka Sokolova Renata Oulehlová.

I v ostatních obcích nabíral dopoledne vítr na intenzitě, ale například v Kraslicích na rozdíl od Sokolova nebyl tak silný.

Meteorologové varovali, že v nárazech může dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Po vydané výstraze jsou pro dnešní den posíleny stavy hasičů na všech stanicích v Karlovarském kraji vždy minimálně o jedno výjezdové družstvo, posílený je rovněž početní stav operátorů na operačním středisku.