Zázemí studenti najdou v prostorách Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov (ISŠTE).

„V současné době jsou prostory připraveny, ale stále jsme v režimu výstavby internátního domova mládeže v 7. patře administrativní budovy Sokolovské uhelné,“ informoval ředitel ISŠTE Pavel Janus. I ubytování by mělo být do konce týdne zkolaudováno, tak aby budoucí studenti mohli 5. září začít.

Vzdělávat se v Sokolově bude celkem 26 studentů 1. ročníku, 13 dívek a 13 chlapců, v oboru vzdělávání Bezpečnostně právní činnost. Z našeho kraje jsou pouze dva, zbývající pocházejí z Prahy, Plzně, Liberce nebo třeba z Ostravy. „Vyčlenili jsme část čtvrtého nadzemního podlaží, kde budou mít kmenovou třídu,“ uvedl ředitel Janus. Do budoucna se počítá s dalšími ročníky i paralelními třídami. Podle slov ředitele Januse po útlumu stavebních oborů škola prostory má. V plánu je i vybudování speciální učebny pro nácvik modelových situací.

Kromě všeobecně vzdělávacích předmětů čekají na studenty i ty odborné. „Všechny všeobecně vzdělávací předměty jsou smluvně zajištěny pracovníky naší školy. Odborné předměty, byť se učí i na naší škole, jsme se dohodli, že necháme v režimu policejní přípravy,“ informoval dále Pavel Janus. „Budeme tu mít stejné, ne-li tvrdší podmínky, než jsou v Praze. V žádném případě se nebudeme vymykat jejich pravidlům,“ upozornil. Ta předepisují mimo jiné i povinné nošení stejnokroje. Předepsaný oděv si žáci pořídí sami, od školy obdrží dvě nášivky s logem školy.

Zahájení školního roku se koná pro všechny studenty v Praze v pondělí 3. září, za účasti hostů z Ministerstva vnitra, Policejního prezidia a Karlovarského kraje. „Za náš kraj se slavnostního zahájení zúčastní náměstek Petr Kubis,“ informovala hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Druhý den studenti odjíždí na adaptační kurz do Kryštofových Hamrů a od středy 5. září zahájí výuku v Sokolově.

Řada z nich se jezdila podívat na své nové působiště už na konci prázdnin. „Studovat na téhle škole je můj sen už někdy od 6. třídy. Těším se na třídu, na tělocvik, ale přece jen, trochu obavy mám. Poprvé takhle budu pryč z domova,“ svěřila se budoucí studentka Štěpánka Žihlová z Prahy.