Už se stalo tradicí, že Okresní výbor SPCCH Sokolov pořádá pro své členy ozdravné rekondiční pobyty (dále jen ORP) v Bublavě v hotelu Horská bouda (bývalé školící středisko CHZ Sokolov).

Letošní rok 2007 byl pro SPCCH jubilejní. ORP se zde konaly již podesáté. V době od 26. května do 2. června 2007 zde probíhal ORP pro 24 osob kardiovaskulárního onemocnění a od 2. června do 9. června 2007 další pobyt pro 24 osob onkologického onemocnění.
Uvedený hotel je vybaven dvou a třílůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením, kuchyní s prostornou jídelnou, společenskou místností, která po menších úpravách slouží jako tělocvična.

V neposlední řadě je nutno vyzvednout příkladný přístup personálu ke zdravotně postiženým účastníkům, kteří byli všestranně spokojeni s pobytem. Hotel, který se nachází v krásném prostředí a je obklopen lesy, láká k častým vycházkám a tak plně vyhovuje požadavkům pro uskutečnění ORP.
Důležité je připomenout , že uvedené ORP se mohly konat jen díky finanční pomoci MěÚ Sokolov odboru sociálních věcí a zdravotnictví a firmy Hexion Specialty Chemicals, a.s.

Sokolov, kterým patří náš dík. Bez této finanční pomoci by nebylo možné pro zdravotně postižené občany uskutečnit tyto velmi požadované a prospěšné akce.

Svaz postižených civilizačními chorobami je nezisková organizace, která sdružuje více než 700 evidovaných členů. Chceme věřit, že i do budoucna nám oslovené organizace (možná i některé další) pomohou svým finančním příspěvkem k zajištění našich akcí, které přinášejí fyzické a psychické uspokojení především zdravotně postiženým občanům, kteří jsou za každou pomoc vděčni.