Horským obcím na Sokolovsku, které trápí nedostatek vody, by se mělo ulevit. Meteorologové totiž na následující období předpovídají přibývání srážek.
„Pršet začalo v České republice už před několika dny, avšak srážky se našemu kraji vyhnuly. Nyní se však dešťové kapky snesou i na Sokolovsko,“ předpovídá šindelovský meteorolog Rudolf Kovařík. Sucho podle jeho slov způsobil nejen nedostatek srážek, ale také mírná zima. „Protože nebyl na horách sníh, lesy si nevytvořily zásobárnu vody. Proto jsou také sníženy hladiny řek,“ vysvětlil Kovařík.
Obdobný vývoj jara Sokolovsko nepamatuje desítky let. Kovařík to vyčetl ze své statistiky a šindelovské kroniky. „Našel jsem podobné hodnoty v roce 1947,“ poznamenal meteorolog.
I přes očekávané deště se lidé mohou těšit na teplotně abnormální počasí. „Výhled hovoří o tom, že teplo bude až do začátku příštího měsíce. Teploty se vyhoupnou až na 28 stupňů Celsia,“ doplnil na závěr Kovařík.
Jaké bude léto, se zatím předpovídat nedá. Už i výhledy na měsíc dopředu mají podle odborníků pravděpodobnost do 40 procent.