V červenci minulého roku si majitelé hotelů v Lokti začátek sezony pochvalovali, restaurace dokonce své hosty musely i odmítat. Letošní sezona je však jiná. S provozovateli hotelů si počasí zahrává a jejich předzahrádky jsou prázdné. Slunečníky jsou schované, vystřídaly je plachty proti dešti.

Provozovatelé mají několik týdnů dopředu domluvené zakázky, i přesto zaznámenávají výrazný pokles návštěvníků. „Samozřejmě, skoro o třetinu. Na to, že je červenec a je plná sezóna, je to letos hrůza,“ říká majitel hotelu Goethe Pavel Fejtek, který kvůli počasí musel své předzahrádky dokonce zavřít. Předpověď však naznačuje, že víkend by měl být tropický, a tak hoteliéři stále vyčkávají a doufají v lepší počasí.

Nejen hotely zaznamenávají úbytek zákazníků. „Lidi si odmítají půjčovat lodě. Jestli přijde slunečný víkend, rozhodně to uvítáme,“ říká provozovatel půjčovny lodí a raftů v Lokti Petr Putzer. Podle něj vodáci na tu správnou dobu vyjetí na lodích teprve čekají.

Naproti tomu pracovníci hradu Loket pokles návštěv a turistů nezaznamenávají vůbec. A nejsou sami, protože oblíbené loketské hospůdky na počasí vůbec nehledí. „My jsme založeni na štamgastech, nás počasí neovlivňuje,“ komentuje otázku ohledně špatného počasí majitel hospůdky U Gardnera Petr Gardner.