Stále více nemocných dětí navštěvuje dětské a dorostové lékaře na Sokolovsku. S příchodem nového školního roku se totiž dostavilo také špatné počasí a prudce se ochladilo až o deset stupňů.


„Děti začínají marodit hodně. Nejen že se ochladilo, ale k tomu všemu ještě nastoupily do kolektivu ve školách i školkách,“ potvrdila dětská a dorostová lékařka z Horního Slavkova Zdeňka Kamenská. Podle ní není lidské tělo tak brzo připraveno na takové ochlazení, které přišlo o měsíc dříve. „Pokud bude takové počasí delší dobu, počet nemocných dětí bude určitě ještě stoupat. Mohly by vypuknout virózy,“ myslí si doktorka. V sychravém počasí radí lékaři jíst hodně vitamínů a přiměřeně se oblékat.


Zatímco začíná marodit čím dál víc dětí, počet nemocných dospělých se ještě nezvyšuje. „Zatím máme stabilní počty jako přes léto, které nebylo nijak zvlášť teplé,“ tvrdí praktická lékařka pro dospělé ze Sokolova Olga Krejčová.


I přesto, že poslední prázdninové dny a první polovina září jsou chladné a deštivé, meteorologové slibují, že v druhé polovině září se oteplí a přijde babí léto.