Nemohl se proto divit, že neunikl pozornosti policistů. Nyní mu za jeho jednání hrozí až roční pobyt za mřížemi. K situaci mělo podle policistů dojít na konci září v odpoledních hodinách.

Řidič jel s vozidlem Fiat z Lokte směrem do obce Údolí. „Na úseku, kde je dovolena nejvyšší rychlost 50 km/hod., mu byla dopravními policisty ze Sokolova naměřena i po odečtení tolerance rychlost vyšší než povolená. Z tohoto důvodu začali policisté vozidlo pronásledovat. Řidič několikrát při jízdě přejel do protisměru,“ řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Tímto jednáním na sebe upozornil.

Po zastavení byl řidič zkontrolován a byla s ním provedena orientační dechová zkouška na alkohol a drogy. „Alkohol provedená zkouška vyloučila, ovšem u drog byl test pozitivní na látku amphetamin. Poté se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v nemocnici,“ dodala Týřová.

Za uvedené jednání policisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.