Na způsobu spolufinancování plánované rekonstrukce nádraží v Sokolově se dohodla zdejší radnice se Správou železniční dopravní cesty. Město ze svého rozpočtu uvolní devět milionů přímo na konkrétní projekt – stavbu podchodu, který by měl spojovat Nádražní ulici se čtvrtí Šenvert.

„Dohodli jsme se, že si vezmou náš příspěvek a podchod udělají celý. Tím pádem budeme moci zrušit lávku, která tam momentálně stojí,“ informoval starosta Sokolova Karel Jakobec. „Město není jen na jedné, ale na dvou stranách. Proto je tady stavba podchodu tolik důležitá. A navíc jsme rádi, že chce železnice v Sokolově dělat pro cestující solidní servis,“ pokračoval starosta.

Výstavba podchodu má být součástí větší akce za stovky milionů korun. České dráhy zde chtějí kompletně zrekonstruovat nástupiště včetně úprav elektrifikace. Jen samotný podchod vyjde na zhruba třicet milionů.

Na rozsáhlou modernizaci nádraží má navázat stavba dopravního terminálu. „Bude zde jeden velký dopravní uzel. Setkávat se tady budou jak autobusové, tak vlakové spoje, a navíc odtud bude začínat i cyklostezka,“ sdělil místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. „Stavební úpravy by mohly začít už v příštím roce,“ poznamenal.

Moderní dopravní terminály postupně vyrostou i v Mariánských Lázních a Chodově.
„Na autobusovém nádraží bude nová hala s čekárnou a zázemím pro řidiče,“ uvedl již dříve starosta Chodova Josef Hora.