Do purpurova se také zahalí stejně jako v předchozích letech restaurace Smíchovský pavilon, a to v sobotu i neděli. Nově se v letošním roce připojuje zámek a hrad Bečov nad Teplou spolu s West County unikátním nasvícením rozsáhlého hradozámeckého areálu dne 17. listopadu.

I na západě Čech má organizace svou koordinátorku, kterou je Veronika Hřebejková z Kraslic. Veronika je maminkou dvou předčasně narozených chlapečků. V loňském roce např. uspořádala Běh pro miminka do dlaně pro Karlovarskou krajskou nemocnici. Za své téměř desetileté působení v Nedoklubku podnikla mnoho krásných počinů na podporu rodin předčasně narozených dětí. Více informací o jejím působení, příběh, ale i další informace, jako jsou samotné projekty Nedoklubka, naleznete na webových stránkách www.nedoklubko.cz.

Ředitelka organizace Lucie Žáčková říká: „Nejen rodiče nedonošených dětí, ale i širší veřejnost by se měli o náročnosti a složitosti péče i zdravotních rizicích novorozenců dozvědět co nejvíce. Šance předčasně narozených dětí přežít a uchovat si zdraví rostou, když je dobrá spolupráce neonatologa, pediatra a informovaných rodičů.“

Organizace chce vyzdvihnout práci zdravotníků a veřejně jim poděkovat za životy těchto dětí.

„Světový den předčasně narozených dětí patří i jim,“ uzavírá Žáčková.

Tento den oslavuje ale také odvahu a odhodlání rodičů. V neposlední řadě nese 17. listopadový den smutnou vzpomínku na ty děti, kterým se předčasný příchod na svět stal osudným.

Ilustrační foto.
Tekutina z cisterny vytekla na vozovku, Borovského je uzavřena