„To je hustý!“ ozvalo se odněkud z pestrobarevného prachu. A pak už jen smích a jásot. Novinkou letošní akce Hurá, prázdniny byl totiž Barevný běh.

Poté závodníci vyběhli na trať. Nebyla dlouhá, nebyla náročná. „Dá se to projít, 3,2 kilometru. Doporučený věk 12 let, ale trasu můžou klidně projít i rodiče s dětmi,“ avizoval už dopředu ředitel Městského domu kultury Sokolov Ladislav Sedláček. Na trati běžce čekala na jednotlivých stanovištích ještě další barevná sprška, ale všichni ji zvládli s barevným úsměvem na tváři.

Než zazvoní byl vloni poslední příměstský tábor DDM. Děti si vyráběly i rámeček na společnou fotografii.
Prázdniny se blíží a tábory už čekají

„Bombastická akce, plná barev, pohybu, úsměvů,“ zhodnotil nejen Ladislav Sedláček, ale souhlasili i sami všemi barvami hrající účastníci.

Sobotní program jako obvykle zahájil Sokolovský čtvrtmaraton. O rozcvičení se postarala děvčata z Fitness Ural a zapojili se do něj běžci i diváci. Odpoledne pak patřilo v areálu Bohemia dětem, které se spolu s rodiči vydaly se Sokolníčkem do pohádky a obdivovaly techniku a práci policejních složek při Dni s Policií ČR. „Ten balet na motorkách byl super. Taky bych to chtěl umět,“ prohlásil osmiletý Honzík obdivně. K mání byla spousta atrakcí a taky dobrá muzika zakončená koncertem Škworů.

Opravdoví čtenáři už jsou z chodovských prvňáčků. V městské knihovně prošli slavnostním pasováním.
Už jsme opravdoví čtenáři! Jásají chodovští prvňáčci

Vyvrcholením celého vítání prázdnin je mezinárodní soutěž ohňostrojů, která tradičně přitáhne do města desetitisíce lidí. „Tentokrát jich tu bylo odhadem 25 tisíc, bylo úplně plno,“ odhadl ředitel Sedláček. Ohňostroje soutěžily čtyři, český, polský, německý a slovenský. Vítězství si odvezli Němci.