„Zpracováváme projekt a vypočítáváme náklady, které bude město muset společně s technickými službami investovat nejen na vybudování kontejnerových míst, ale i na nákup vyvážecí techniky,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka. „Tam, kde realizujeme nové akcea podmínky nám to dovolují, prostor pro podzemní kontejnery už děláme,“ uvádí. Město plánuje v dohledné době zhruba 17 podobných míst a nákup techniky se podle vedení radnice vyplatí pro minimálně 10 fungujících stanovišť. Do té doby prý nemá cenu odvoz odpadků spustit. Městu se nechce najímat ani cizí firmy, chce, aby kontejnery vyvážel Sotes.

„Smysl má až několik takových míst. U projektu budeme žádat i o dotaci. Kontejnery zabudované v zemi jsou moderní trend a v okolních městech fungují. V Sokolově je ale problém s hustým zasíťováním,“ upozorňuje místostarosta.

Lidé v okolních městech si podzemní kontejnery pochvalují. „Máme je ve městě a musím říci, že jsem překvapen tím, jak jsou využívány, a také tím, že kolem nich není bordel jako kolem ostatních,“ říká Simon Lorenz z Kraslic.