Pohádkové postavičky ze známých večerníčků mohli v sobotu potkat rodiče s dětmi, kteří si vyšli v Horním Slavkově do lesa směrem od skautské klubovny ke Třem pramenům. U každého pohádkového stanoviště pak děti splnily daný úkol a dostaly za něj sladkou odměnu.
„Dětí každým rokem přibývá. Loni jsme měli připraveno 200 lístků a téměř 40 jsme jich museli pro velký zájem ještě dotisknout. Letos si lístky do pohádkového lesa koupilo 250 rodičů,“ tvrdí jeden z vedoucích slavkovských skautů, kteří celou akci připravili, Jiří Veselý. Podle něj si pohádkový les přijdou projít i rodiče s dětmi, kteří si lístek nestihli koupit. „Pro ty už ale večerníčkové postavy nemají připravené odměny,“ řekl Veselý.


Známé pohádkové postavičky, jako například Pat a Mat, pejsek a kočička, Manka a Rumcajs, Bob a Bobek, krteček a myšička, víla Amálka či Křemílek a Vochomůrka, si pro děti připravily zajímavé soutěžní úkoly. Například u králíků museli malí návštěvníci lesa házet míčky do jejich velkého klobouku.
Děti byly z návštěvy lesa nadšené. „Budu soutěžovat,“ nadšeně křičela dvouapůlletá Šárka Valentová z Horního Slavkova, která s maminkou teprve čekala ve frontě před vstupem do lesa.


Než se děti vydaly za pohádkovými postavičkami, na samotném začátku lesa na ně čekaly dvě včeličky. U nich si zájemci mohli zkusit vyrobit papírovou čepičku. „Je to takové zdržovadlo, aby na jedno pohádkové stanoviště nedorazilo moc dětí najednou,“ doplnil Veselý.