Ještě poslední závod v rámci Karlovarské ligy čeká mladé hasiče. Už nyní je ale jasné, že i třetí ročník ligy vyhraje v kategorii starších žáků družstvo z Horního Slavkova. Nedělním vítězstvím v domácím poháru si slavkovští hasiči zajistili už dopředu další obhajobu titulu mistra Karlovarského kraje.
„Ve starších žácích je rozhodnuto. I kdyby Slavkov na poslední závody do Březové vůbec nepřijel a nezávodil, je jasným vítězem. Bojovat se ale bude ještě o celkové prvenství v kategorii mladších žáků,“ řekl pořadatel ligy Tomáš Katzer z SDH Březová. Mezi mladšími žáky sice po nedělních závodech vede také Horní Slavkov, vyhrát ale může i Březová. Pokud v posledním kole ligy, které se běží v neděli v Březové, vyhraje domácí Březová, bodový stav obou družstev se vyrovná. Když vyhraje Slavkov, získá vítězství v obou kategoriích. „Pokud ale budou mít družstva po závěrečném kole stejně bodů, rozhodne jeden požární útok. Je to královská disciplína, tak ať se družstva ukážou, co mají natrénované. Oba týmy ukážou po jednom útoku, a kdo ho udělá lepší, vyhraje i celkově ligu,“ upřesnil závěr soutěže pořadatel.
Nedělní závody v Horním Slavkově o pohár starostky města si vychutnali právě domácí závodníci. Už v úvodní štafetě 4x60 metrů si jasně řekli o své další vítězství. Mladší žáci vyhráli s jednoznačným náskokem, starší žáci sice měli jeden pokus neplatný a ve druhém udělali malou chybu, přesto jejich čas stačil na výhru v této disciplíně.
Požární útoky pak už opět jasně patřily domácím. Mladší žáci zopakovali výborný výkon z posledních závodů v Jáchymově a čas 21,09 vteřiny může konkurovat i starším kolegům.
Ve starších žácích pak sice Slavkov zaostal za svými nejlepšími časy, i tak jeho 17 vteřin nikdo neohrozil. Poprvé po prázdninách přijel závodit i Chodov a hned ukázal velmi slušný útok za dvacet vteřin. Stejný čas, jen o několik desetin vteřiny horší, předvedl i Jáchymov. Pod hranici dvaceti vteřin se ale zatím ve všech závodech ligy, a to i v předešlých ročnících, dostal jen Horní Slavkov.

Tabulku výsledků se všemi dosaženými časy a pořadím nedělních závodů v Horním Slavkově najdete zde

Průběžnou tabulku Karlovarské ligy mladých hasičů v požárním sportu v kategorii mladších žáků najdete zde

Průběžnou tabulku Karlovarské ligy mladých hasičů v požárním sportu v kategorii starších žáků najdete zde

Poslední závod ligy se běží v neděli 7. října v Březové na hřišti za hasičskou zbrojnicí. Začátek je v 10 hodin.